EN 13892-6 Şap Malzemeleri için Test Yöntemleri - Bölüm 6: Yüzey Sertliğinin Tayini

EN 13892-6 Şap Malzemeleri için Test Yöntemleri - Bölüm 6: Yüzey Sertliğinin Tayini

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 13892-6 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, manyezit şap malzemesinden veya çimento esaslı şap, kalsiyum sülfat şap ve ince agregalı sentetik reçine şap malzemesinden yapılmış kalıplanmış harç numunelerinin yüzey sertliğini belirlemek için bir yöntemi belirtir.

EN 13892-6 Şap Malzemeleri için Test Yöntemleri - Bölüm 6: Yüzey Sertliğinin Tayini

Yüzey sertliği, standart bir yük altında yüzeye yerleştirilen bir çelik bilye tarafından üretilen kalıcı girinti derinliği ölçülerek belirlenir. Yüzey sertliği, girinti yüzey alanı tarafından ayrılan bilye üzerindeki yük olarak hesaplanır.

0,001 mm ölçek aralıklı bir komparatör kullanarak dikey hareketin hassas ölçümü ile bir çelik bilye üzerine dikey olarak bir başlangıç ​​ve bir ana yük uygulayabilen sertlik test cihazı uygulanır. Çelik bilye, içinden yüklerin uygulandığı bir çelik çubuğun ucuna gömülebilir.

Yüzey sertliği EN 13892-1'e göre yapılmış 3 numune üzerinde ölçülecektir. Her numune tartılacak, numunenin genişliği ve derinliği, boyunun ortasında ölçülecek ve yoğunluk hesaplanacaktır.

EUROLAB, üreticilere EN 13892-6 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp