EN 13892-8 Şap Malzemeleri için Test Yöntemleri - Bölüm 8: Bağ Mukavemetinin Belirlenmesi

EN 13892-8 Şap Malzemeleri için Test Yöntemleri - Bölüm 8: Bağ Mukavemetinin Belirlenmesi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 13892-8 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, bir şap ile standart bir alt tabaka arasındaki bağ mukavemetini belirlemek için bir yöntemi ve çimentolu şap, kalsiyum sülfat, şap, magnezya şap ve sentetik reçineden yapılmış numunelerin yüzeyindeki çekme mukavemetini belirlemek için bir yöntemi belirtir.

EN 13892-8 Şap Malzemeleri için Test Yöntemleri - Bölüm 8: Bağ Mukavemetinin Belirlenmesi

Yöntem, aynı zamanda, zemin şapının yüzeyindeki gerilme mukavemetini belirlemek için veya bir yapıştırılmış zemin şapı ile bir taban arasındaki bağ mukavemetini belirlemek için zemin şapları için de uygundur.

Bağ mukavemeti, bağa dik olan doğrudan bir yük tarafından uygulanan kopma gerilmesi olarak belirlenir. Bağ gücü, arıza yükü ile test alanı arasındaki oran olarak hesaplanır. Test alanı şapın alt tabakaya işlenmesi veya kesilmesiyle tanımlanır.

Şap malzemesinden numune alınması ve test numunelerinin hazırlanması ve kürlenmesi EN 13892-1'deki yöntemi izleyecektir. Eğer üretici tarafından bir bağlayıcı madde öngörüldüğünde, beton test numunelerinin yüzeyine uygulanmalıdır. Şapın kalınlığı, imalatçı tarafından beyan edilen aralık içinde olmalıdır.

Yaklaşık 50 mm kesitli minimum 5 test alanı, şap malzemesi veya zemin şapı ile doldurulmalı veya kesilmelidir. Test alanları birbirinden en az 50 mm uzakta ve test numunelerinin kenarından en az 50 mm uzakta olmalıdır. Her test alanının boyutları, en yakın 0,5 mm'ye ölçülmelidir. Test alanı hesaplanmalı ve sonuç kaydedilmelidir.

EUROLAB, üreticilere EN 13892-8 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp