EN 1490 Bina Vanaları - Birleşik Sıcaklık ve Basınç Tahliye Vanaları - Testler ve Gereksinimler

EN 1490 Bina Vanaları - Birleşik Sıcaklık ve Basınç Tahliye Vanaları - Testler ve Gereksinimler

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 1490 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, 0,1 MPa (1 bar) ila 1 çalışma basınçlarına sahip, DN 15 ila DN 40 arası nominal boyutlardaki birleşik sıcaklık ve basınç tahliye vanaları için boyutları, malzemeleri ve performans gerekliliklerini (deney yöntemleri dahil) belirtir.

EN 1490 Bina Vanaları - Birleşik Sıcaklık ve Basınç Tahliye Vanaları - Testler ve Gereksinimler

Kombine sıcaklık ve basınç tahliye vanaları, tüm enerji kaynakları için maksimum 95°C dağıtım sıcaklığına sahip depolama suyu ısıtıcılarına takılmak üzere tasarlanmıştır.

Kombine sıcaklık ve basınç tahliye vanaları, bir sıcak su ısıtıcısında bulunan suyun sıcaklığını ve basıncını vanaların nominal basıncına ve 100°C'yi aşmayan bir sıcaklığa kontrol eder ve sınırlar ve diğer sıcaklık kontrolleri başarısız olduğunda sudan buhar oluşumunu engeller.

Normal şartlar altında genleşme vanası görevi görmeleri amaçlanmamıştır ve soğuk su akışını kontrol etmezler. Tek başına vana, bir su ısıtıcısı için kontrol fonksiyonlarını oluşturmaz.

Bu standartta belirtilen cihazın kullanımı, doğrudan su ısıtıcılarının güç kaynakları üzerinde hareket eden kontrollerin kullanılması ihtiyacını geçersiz kılmaz.

EUROLAB, üreticilere EN 1490 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp