EN 1522 Pencereler, Kapılar, Panjurlar - Kurşuna Dayanıklılık - Gereksinimler ve Sınıflandırma

EN 1522 Pencereler, Kapılar, Panjurlar - Kurşuna Dayanıklılık - Gereksinimler ve Sınıflandırma

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 1522 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, EN 1523'e göre test edildiğinde pencere, kapı ve panjurların karşılaması gereken gereksinimleri ve sınıflandırmayı belirtir.

EN 1522 Pencereler, Kapılar, Panjurlar - Kurşuna Dayanıklılık - Gereksinimler ve Sınıflandırma

Bu standart, çerçeveleri ile birlikte pencerelere, kapılara, panjurlara ve panjurlara tabanca, tüfek ve pompalı tüfekle yapılan saldırılara uygulanabilir. Mermi direnci açısından sınıflandırma elde etmek için panjurlar, bir pencere veya kapı ile birlikte değil, ayrı ayrı test edilmelidir.

Bu standart, diğer stres türlerine maruz kaldığında test öğesinin davranışı hakkında ve çerçeve ile duvar veya diğer çevre yapı arasındaki bağlantının kurşun direnci hakkında bilgi vermez.

Test numunesindeki herhangi bir cam dolgu, uygun EN 1063 sınıfına uygun kurşun geçirmez camdan olacaktır. Test numunesi daha yüksek sınıf cam içeriyorsa, bu durum test raporunda ve test raporu özetinde belirtilmelidir.

EN 1523'e göre deneyden sonra, kapı kanadı veya herhangi bir açılır pencere kanadı, bir panjur veya panjurun kanadı veya perdesi, açma mekanizmaları hala çalışır durumda olsun veya olmasın, kapalı konumda kalacak ve açılması mümkün olmayacaktır. Çalışır durumda kalan herhangi bir işletim mekanizmasına saldırı yüzünden erişim sağlayın. Hava geçirgenliği, su geçirmezlik, rüzgar direnci vb. diğer açılardan performansın korunması testin bir şartı değildir.

EUROLAB, üreticilere EN 1522 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp