EN 1925 Doğal Taş Test Yöntemleri - Kılcallık ile Su Emme Katsayısının Belirlenmesi

EN 1925 Doğal Taş Test Yöntemleri - Kılcallık ile Su Emme Katsayısının Belirlenmesi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 1925 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, doğal taşın kılcal olarak su emme katsayısını belirlemek için bir yöntemi belirtir. Bu yöntem, EN 1936'ya göre belirlendiğinde açık gözenekliliği %1'den az olan taşlar için uygun değildir.

EN 1925 Doğal Taş Test Yöntemleri - Kılcallık ile Su Emme Katsayısının Belirlenmesi

Sabit bir kütleye kadar kurutulduktan sonra, numune bir tarafında (asla işlenen taraf değil) (3 ± 1) mm suya daldırılır ve kütledeki artış zamanın bir fonksiyonu olarak ölçülür.

Numune alma, özellikle talep edilen durumlar dışında test laboratuvarının sorumluluğunda değildir. Homojen bir yığından en az altı numune seçilecek ve tüm numuneler üzerinde en az iki paralel çizgi ile işaretlenecek olan herhangi bir anizotropi düzleminin konumu ile ilgili olarak suyun her yükselme yönü için test edilecektir.

Numuneler kaba kesilmiş veya bir veya iki cilalı veya honlanmış yüze sahip olabilir. Bu yüzler dikey olarak yerleştirilecektir (işlenen yüz asla daldırılmış yüz olmayacaktır).

Test numuneleri, çapı ve yüksekliği (70 ± 5) mm veya (50 ± 5) mm'ye eşit olan (70 ± 5) mm veya (50 ± 5) mm kenarlı veya dik dairesel silindirli küpler olmalıdır.

EUROLAB, üreticilere EN 1925 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp