EN 1990 Eurocode - Yapısal Tasarımın Temeli için Standart Test

EN 1990 Eurocode - Yapısal Tasarımın Temeli için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 1990 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. EN 1990, yapıların güvenliği, hizmet verilebilirliği ve dayanıklılığı için İlkeleri ve gereksinimleri belirler, tasarımlarının ve doğrulamalarının temelini tanımlar ve yapısal güvenilirliğin ilgili yönleri için yönergeler verir.

EN 1990 Eurocode - Yapısal Tasarımın Temeli için Standart Test

EN 1990, jeoteknik yönler, yapısal yangın tasarımı, deprem, uygulama ve geçici yapılar içeren durumlar dahil olmak üzere binaların ve inşaat mühendisliği işlerinin yapısal tasarımı için EN 1991 ila EN 1999 ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Özel inşaat işlerinin tasarımı için (örn. nükleer tesisler, barajlar, vb.), EN 1990 ila EN 1999'dakilerden başka hükümler gerekli olabilir. EN 1990, EN 1991 ila EN 1999 kapsamı dışındaki diğer malzemelerin veya diğer eylemlerin dahil olduğu yapıların tasarımı için geçerlidir.

EN 1990, mevcut inşaatın yapısal değerlendirmesi, onarım ve değişikliklerin tasarımının geliştirilmesi veya kullanım değişikliklerinin değerlendirilmesi için geçerlidir.

EN 1990, aşağıdakiler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır:

  • Yapısal tasarım ve ilgili ürün, test ve uygulama standartları için standartlar hazırlayan komiteler;
  • Müşteriler (örneğin, güvenilirlik seviyeleri ve dayanıklılık konusundaki özel gereksinimlerinin formülasyonu için);
  • Tasarımcılar ve inşaatçılar;
  • İlgili makamlar.

EN 1990, ilgili olduğunda, EN 1991 ila EN 1999 Eurokodlarının kapsamı dışındaki yapıların tasarımı için bir kılavuz belge olarak aşağıdakiler için kullanılabilir:

  • Diğer eylemleri ve bunların kombinasyonlarını değerlendirmek;
  • Malzeme ve yapısal davranışı modelleme;
  • Güvenilirlik formatının sayısal değerlerinin değerlendirilmesi.

EUROLAB, üreticilere EN 1990 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp