EN 1993-1-1 Eurocode 3 Çelik Yapıların Tasarımı - Bölüm 1-1 Binalar için Genel Kurallar

EN 1993-1-1 Eurocode 3 Çelik Yapıların Tasarımı - Bölüm 1-1 Binalar için Genel Kurallar

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 1993-1-1 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. EN 1993-1-1, genel olarak çelik yapılara uygulanabilen temel tasarım kurallarını verir.

EN 1993-1-1 Eurocode 3 Çelik Yapıların Tasarımı - Bölüm 1-1 Binalar için Genel Kurallar

EN 1993-1-1, malzeme kalınlıklarına sahip çelik yapılar için temel tasarım kurallarını verir. Ayrıca çelik binaların yapısal tasarımı için ek hükümler verir.

Eurocode 3'ün bu bölümü, yangın durumunda tasarım hakkında herhangi bir bilgi içermemektedir; örneğin köprüler ve direkler, kazık veya açık deniz yapıları gibi inşaat mühendisliği işlerinin belirli yönleri de dikkate alınmaz.

Eurocode 3, yalnızca çelik yapıların direnç, hizmet verilebilirlik, dayanıklılık ve yangına dayanıklılık gereksinimleriyle ilgilidir. Diğer gereklilikler, örneğin ısı veya ses yalıtımı ile ilgili değildir.

Eurocode 3, çelikteki bina ve inşaat mühendisliği işlerinin tasarımı için geçerlidir. Yapıların güvenliği ve hizmete elverişliliği, tasarım esasları ve EN 1990 yapısal tasarım esasında verilen doğrulama ilkeleri ve gerekliliklerine uygundur.

EN 1993 standart serisinin diğer bölümleri bu özel uygulama alanlarıyla ilgilidir.

EUROLAB, üreticilere EN 1993-1-1 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp