EN 234 Duvar Kaplamaları - Rulo Halinde - Sonradan Dekore Edilen Duvar Kaplamalar için Özellikler

EN 234 Duvar Kaplamaları - Rulo Halinde - Sonradan Dekore Edilen Duvar Kaplamalar için Özellikler

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 234 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu avrupa standardı, boyutlar ve işaretleme için gereksinimleri belirtir. İşaretleme, eşleştirme, uygulama ve kaldırma yöntemlerinde kullanılacak sembolleri verir.

EN 234 Duvar Kaplamaları - Rulo Halinde - Sonradan Dekore Edilen Duvar Kaplamalar için Özellikler

Belirli ağır metallerin, vinil klorür monomerinin ve formaldehitin izin verilen maksimum içeriğini belirtir. Bu standardın işaretleme gereklilikleri, öncelikle tüketiciyi bilgilendirmek ve üründen optimum şekilde faydalanılmasını sağlamak içindir.

Bu standart, duvar kaplaması ile destek arasındaki ara yüzün tamamını kaplayan bir yapıştırıcı vasıtasıyla duvarlara ve tavanlara asılmak üzere rulolar halinde sağlanan müteakip dekorasyon için duvar kaplamalarına uygulanır.

Sert malzemeler, yapıştırıcı ile yapıştırılmamış veya tamamen yapıştırılmamış malzemeler, bitmiş duvar kağıtları, duvar vinilleri, plastik duvar kaplamaları, tekstil duvar kaplamaları, ağır hizmet duvar kaplamaları ve duvar kaplamaları gibi dekoratif olmayan duvar kaplamaları veya termal gibi özel özelliklere sahip olanlar bu standardın dışındadır.

Sonraki dekorasyon için duvar kaplamaları, örneğin boya uygulamasıyla asıldıktan sonra dekorasyona yönelik duvar kaplamalarıdır. Normalde kabartma veya gömülü duvar kaplamalarıdır. Bu duvar kaplamaları, genel olarak, sonraki dekorasyonlardan önce, asıldıktan sonra süslenmesi amaçlanmayan bitmiş duvar kaplamaları kadar iyi yıkanabilirlik ve ışığa karşı renk haslığına sahip değildir.

Duvar kaplama endüstrisinde ve bitmiş duvar kağıtları, duvar vinilleri ve plastik duvar kaplamalarında kullanılan kelime ve semboller ile ilgili Avrupa standartları da yayınlanmaktadır.

Süngerlenebilirlik, yıkanabilirlik veya ışığa karşı renk haslığı için özel bir gereklilik yoktur.

Bazı durumlarda duvar kaplamasının, bitmiş duvar kaplamaları standardına karşılık gelen bu özelliklere sahip olduğu iddia edilebilir. Bu nitelikler talep edilirse, duvar kaplamaları EN 233'te belirtilen ilgili yöntemlere göre test edilecek ve burada belirtildiği şekilde işaretlenecektir.

EUROLAB, üreticilere EN 234 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp