EN 246 Sıhhi Tesisat Armatürü - Akış Hızı Düzenleyicileri için Genel Özellikler

EN 246 Sıhhi Tesisat Armatürü - Akış Hızı Düzenleyicileri için Genel Özellikler

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 246 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, su temini için kullanılan sıhhi musluklar ve bunlarla ilgili aksesuarlar için insanların sağlığı ve çevrenin korunması ile ilgili performans kriterlerini belirtir.

EN 246 Sıhhi Tesisat Armatürü - Akış Hızı Düzenleyicileri için Genel Özellikler

Performans gereksinimleri, mekanik dayanıklılık, akış hızı, etkinlik ve akustik basınç seviyesi açısından ifade edilir. Bu standart, ilgili deney yöntemlerini ve ürünün bu standarda uygunluğunun değerlendirilmesini içerir ve bunlara atıfta bulunur.

İnsan tüketimine yönelik su ile temas eden tüm materyaller, 90°C sıcaklığa kadar herhangi bir sağlık riski taşımayacaktır. İnsan tüketimine yönelik sularda gıda kalitesi, görünüm, koku veya tat açısından herhangi bir bozulmaya neden olmazlar.

Tarif edilen test bir tip testidir ve imalat sırasında gerçekleştirilen bir kalite kontrol testi değildir. Debi regülatörünün dönüşümlü olarak sıcak ve soğuk suya verildiğinde deforme olmaması, düzgün çalışması ve elle kolayca sökülüp takılabilmesi için test yapılır.

Deneyden sonra, akış hızı regülatöründe gözle görülür bir deformasyon ve akış hızı ve jet oluşumu ile ilgili olarak işletimde herhangi bir bozulma olmayacaktır.

Test, debi regülatörünün, özellikle plastik muhafazanın ince hatveli dişlerinin deforme olmaması, düzgün çalışması ve ilk sıcaklık şokuna maruz kaldığında elle kolayca sökülüp takılabilmesi için yapılır.

EUROLAB, üreticilere EN 246 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp