EN 259-1 Rulo Halindeki Duvar Kaplamaları - Ağır Hizmet Tipi Duvar Kaplamaları - Bölüm 1: Özellikler

EN 259-1 Rulo Halindeki Duvar Kaplamaları - Ağır Hizmet Tipi Duvar Kaplamaları - Bölüm 1: Özellikler

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 259-1 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı boyutlar, yıkanabilirlik, darbe direnci ve ışığa karşı renk haslığı dereceleri ve ağır metallerin ve diğer bazı elementlerin maksimum migrasyonu, vinil klorür monomer içeriği ve formaldehit salınımı için gereklilikleri belirtir.

EN 259-1 Rulo Halindeki Duvar Kaplamaları - Ağır Hizmet Tipi Duvar Kaplamaları - Bölüm 1: Özellikler

İşaretleme yöntemini belirler ve bir atama sistemi verir. Bu standardın işaretleme gereklilikleri, ürünün optimum kullanımını sağlamak için öncelikle tüketicinin bilgilendirilmesi içindir.

Bu standard, duvar kaplaması ile destek arasındaki ara yüzün tamamını kaplayan ve asıldıktan sonra süslenmesi amaçlanmayan bir yapıştırıcı vasıtasıyla duvarlara ve tavanlara asılmak üzere rulolar halinde tedarik edilen ağır hizmet duvar kaplamalarına uygulanır.

Sert malzemeler, yapıştırılmamış veya tamamen yapıştırılmamış malzemeler, sonraki dekorasyon için duvar kaplamaları, tekstil duvar kaplamaları ve duvar kaplamaları gibi dekoratif olmayan duvar kaplamaları veya termal veya akustik yalıtım gibi özel özelliklere sahip olanlar bu standardın dışındadır.

Ağır hizmet tipi bir duvar kaplaması, yoğun trafik alanlarında veya ticari tesislerde kullanılmak üzere tasarlanmış bir duvar kaplamasıdır. Birçok duvar kaplaması türü ve imalatında kullanılan birçok işlem vardır. Her bir özel ürün tatmin ediciliği sağlamak için performans, dekoratörlerin üreticinin tavsiye ettiği asma talimatlarını izlemesi önemlidir.

EUROLAB, üreticilere EN 259-1 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp