EN 266 Rulo Halindeki Duvar Kaplamaları - Tekstil Duvar Kaplamaları için Özellikler

EN 266 Rulo Halindeki Duvar Kaplamaları - Tekstil Duvar Kaplamaları için Özellikler

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 266 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu avrupa standardı, boyutlar, ipliklerin yapışması ve ışığa karşı renk haslığı dereceleri için gereksinimleri belirtir.

EN 266 Rulo Halindeki Duvar Kaplamaları - Tekstil Duvar Kaplamaları için Özellikler

İşaretleme amacıyla kullanılacak sembolleri, bu özelliklerden bazıları ve eşleştirme için, uygulama ve çıkarma yöntemlerini verir. İşaretleme için gereksinimleri belirtir ve adlandırma sistemini verir.

Bu standardın işaretleme gereksinimleri şunlardır: öncelikle tüketicinin bilgilendirilmesi ve ürünün optimum şekilde kullanılmasını sağlar.

Bu standart, duvar kaplaması ile destek arasındaki ara yüzün tamamını kaplayan bir yapıştırıcı vasıtasıyla duvarlara ve tavanlara asılmak üzere rulolar halinde tedarik edilen tekstil duvar kaplamalarını kapsar. Perakende satış noktasında kesilen tekstil duvar kaplamalarının tek tek uzunlukları için geçerli değildir.

Sert malzemeler, yapıştırılmamış veya tamamen yapıştırılmamış malzemeler ve duvar kaplamaları gibi dekoratif olmayan duvar kaplamaları veya termal veya akustik yalıtım gibi özelliklere sahip olanlar bu standardın dışındadır.

Rulonun alanı standardize edilmemiştir ancak beyan edilecektir; beyan edilen değerden izin verilen sapma ± %3'ten fazla olmayacaktır. Nominal genişlik veya trimlenmemiş duvar kaplamaları için kullanılabilir genişlik ve nominal uzunluk beyan edilmelidir; beyan edilen değerlerden izin verilen sapma ± %1,5'ten fazla olmayacaktır.

Çözgü veya atkı iplikleriyle yapılan bir duvar kaplamasının bu standarda uyması için, eklenen ipliklerin iyi yapışmasına sahip olması gerekir.

EUROLAB, üreticilere EN 266 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp