EN 60335-2-21 Ev ve Benzeri Elektrikli Ev Aletleri - Güvenlik - Bölüm 2-21: Depolama Suyu Isıtıcıları için Özel Kurallar

EN 60335-2-21 Ev ve Benzeri Elektrikli Ev Aletleri - Güvenlik - Bölüm 2-21: Depolama Suyu Isıtıcıları için Özel Kurallar

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 60335-2-21 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. EN 60335-2-21, beyan gerilimi tek fazlı cihazlar için 250 V'tan ve diğer cihazlar için 480 V'tan fazla olmayan, kaynama sıcaklığının altındaki suyu ısıtmaya yönelik ev ve benzeri amaçlar için elektrikli depolama suyu ısıtıcılarının güvenliği ile ilgilidir.

EN 60335-2-21 Ev ve Benzeri Elektrikli Ev Aletleri - Güvenlik - Bölüm 2-21: Depolama Suyu Isıtıcıları için Özel Kurallar

Normal ev kullanımı için tasarlanmayan ancak yine de sıradan kişiler tarafından dükkanlarda, hafif sanayide ve çiftliklerde kullanılması amaçlanan cihazlar gibi halk için tehlike kaynağı olabilecek cihazlar bu standardın kapsamındadır. Bu standart, aynı zamanda, sonradan donatma olanağı bulunan bir ısı eşanjörlü kapalı su ısıtıcısına sonradan donatılması amaçlanan daldırma ısıtıcı ünitelerine de uygulanabilir.

Uygulanabilir olduğu kadarıyla, Bu standart, ev içinde ve çevresinde tüm kişilerin karşılaştığı cihazların sunduğu yaygın tehlikeleri ele alır. Bununla birlikte, genel olarak, fiziksel, duyusal veya zihinsel yetenekleri veya deneyim ve bilgi eksiklikleri, gözetim veya talimat olmaksızın cihazı güvenli bir şekilde kullanmalarını engelleyen kişileri (çocuklar dahil) veya cihazla oynayan çocukları dikkate almaz.

Ulusal komitelerin dikkati, ekipman üreticilerinin ve test kuruluşlarının yeni, değiştirilmiş veya revize edilmiş bir EN yayınının yayınlanmasını takiben, yeni gereksinimlere uygun ürünler üretecekleri ve kendilerini yeni işlemler için donatacakları bir geçiş dönemine ihtiyaç duyabilecekleri gerçeğine çekilir.

EUROLAB, üreticilere EN 60335-2-21 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp