EN 62052-11 Elektrik Ölçüm Ekipmanı - Genel Gereksinimler, Testler ve Test Koşulları - Bölüm 11: Ölçüm Ekipmanı

EN 62052-11 Elektrik Ölçüm Ekipmanı - Genel Gereksinimler, Testler ve Test Koşulları - Bölüm 11: Ölçüm Ekipmanı

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 62052-11 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. EN 62052-11, AC ve DC elektrik sayaçlarının tip testi için uygun koşulları ile gereksinimleri ve ilgili testleri belirtir.

EN 62052-11 Elektrik Ölçüm Ekipmanı - Genel Gereksinimler, Testler ve Test Koşulları - Bölüm 11: Ölçüm Ekipmanı

Bu standart, elektromanyetik ve iklimsel ortamları kapsayan dış etkilere karşı bağışıklık dahil olmak üzere, işlevsel, mekanik, elektriksel ve işaretleme gerekliliklerini, test yöntemlerini ve test koşullarını ayrıntılı olarak açıklar.

Bu standart, aşağıdakiler için tasarlanmış elektrik ölçüm ekipmanı için geçerlidir:

  • 1 000 V AC veya 1 500 V DC'ye kadar gerilime sahip elektrik şebekelerinde (şebeke) elektrik enerjisini ölçmek ve kontrol etmek;
  • Gösterge ekranları hariç olmak üzere, ek modüller de dahil olmak üzere, içine alınmış veya tek bir sayaç kasası oluşturan tüm işlevsel öğelere sahip olmalıdır;
  • Entegre göstergelerle (elektromekanik veya statik sayaçlar) çalışır;
  • Ayrılmış gösterge ekranları ile çalışır, veya gösterge ekranı olmadan (yalnızca statik sayaçlar);
  • Belirtilen eşleşen soketlere veya raflara kurulmalıdır;
  • İsteğe bağlı olarak, elektrik enerjisi ölçümü dışında ek fonksiyonlar sağlar.

Düşük güçlü alet transformatörleri (EN 61869 serisinde tanımlanan LPIT'ler) ile çalışmak üzere tasarlanmış sayaçlar, yalnızca bu tür sayaçlar ve bunların LPIT'leri doğrudan bağlantılı sayaçlar olarak birlikte test edilirse, bu standarda ve ilgili EN 62053 serisi belgelere uygunluk açısından test edilebilir.

Bu standart aynı zamanda yardımcı giriş ve çıkış devreleri, çalışma göstergeleri ve elektrik enerjisi ölçümü için ekipmanın test çıkışları için de geçerlidir. Bu standart aynı zamanda referans koşullar, tekrarlanabilirlik ve belirsizlik ölçümü gibi doğruluk testinin ortak yönlerini de kapsar.

EUROLAB, üreticilere EN 62052-11 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp