EN 62053-23 Elektrik Ölçüm Ekipmanı - Özel Gereksinimler - Bölüm 23: Reaktif Enerji için Statik Sayaçlar (Sınıf 2 ve 3)

EN 62053-23 Elektrik Ölçüm Ekipmanı - Özel Gereksinimler - Bölüm 23: Reaktif Enerji için Statik Sayaçlar (Sınıf 2 ve 3)

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 62053-23 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. EN 62053-23, 50 Hz veya 60 Hz şebekelerde alternatif akım elektrik reaktif enerjisinin ölçümü için yalnızca doğruluk sınıfları 2 ve 3 olan statik watt-saat ölçerler için geçerlidir ve yalnızca bunların tip testleri için geçerlidir.

EN 62053-23 Elektrik Ölçüm Ekipmanı - Özel Gereksinimler - Bölüm 23: Reaktif Enerji için Statik Sayaçlar (Sınıf 2 ve 3)

Pratik nedenlerle, bu standart, yalnızca temel frekansı içeren sinüzoidal akımlar ve gerilimler için geleneksel bir reaktif enerji tanımına dayanmaktadır.

Bu standart, aşağıdakiler için tasarlanmış elektrik ölçüm ekipmanı için geçerlidir:

  • 1000 V AC'ye kadar gerilime sahip elektrik şebekelerinde (şebeke) elektrik enerjisini ölçmek ve kontrol etmek;
  • Gösterge ekranları hariç olmak üzere, ek modüller de dahil olmak üzere, içine alınmış veya tek bir sayaç kasası oluşturan tüm işlevsel öğelere sahip olmalıdır;
  • Entegre veya ayrılmış gösterge ekranları ile veya gösterge ekranı olmadan çalıştırın;
  • Belirtilen eşleşen bir prize veya rafa kurulmalıdır;
  • İsteğe bağlı olarak, elektrik enerjisi ölçümü dışında ek fonksiyonlar sağlar.

Düşük güçlü alet transformatörleriyle (EN 61869 serisinde tanımlandığı gibi LPIT'ler) çalışmak üzere tasarlanmış sayaçlar, ancak bu tür sayaçlar ve bunların LPIT'leri birlikte test edilirse ve doğrudan bağlı sayaçlar için gereksinimleri karşılarsa bu standarda uygun olarak kabul edilebilir.

Bu standart, bir sayacın performansından (kurcalama) ödün vermeye yönelik hileli girişimlerin saptanması ve önlenmesine yönelik önlemleri kapsamaz.

EUROLAB, üreticilere EN 62053-23 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp