EN 627 Asansörlerin, Yürüyen Merdivenlerin ve Yolcu Konveyörlerinin Veri Kaydı ve İzlenmesi için Şartname

EN 627 Asansörlerin, Yürüyen Merdivenlerin ve Yolcu Konveyörlerinin Veri Kaydı ve İzlenmesi için Şartname

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 627 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, asansör, yürüyen merdiven ve yolcu konveyörü kurulumları için veri kaydı ve izleme sistemlerinin temel özelliklerini belirtir.

EN 627 Asansörlerin, Yürüyen Merdivenlerin ve Yolcu Konveyörlerinin Veri Kaydı ve İzlenmesi için Şartname

Standart, asansör, yürüyen merdiven veya yolcu konveyörü kurulumunun durumuyla ilgili bilgileri kaydetme yöntemlerini ve sistemlerini açıklar. Bu bilgiler, servise yardımcı olması amacıyla verilmiştir ve tekli veya çoklu kurulumlara uygulanabilir.

Bu standardın amaçları doğrultusunda, aşağıdaki tanımlarla birlikte EN 81-1, EN 81-2 ve EN 115'in ilgili tanımları geçerlidir:

Veri kaydı ekipmanı: Bir kurulumun çalışır durumda olup olmadığı, yani arıza alarmları ve olayları ile ilgili verileri kalıcı veya geçici olarak veya her ikisine göre saat ve tarihe göre çıkaran ve kaydeden ekipman.
Olay: Tesisat tasarımında öngörülen, bir arıza olmayan ancak tesisatın normal işleyişinin bozulmasına veya kesintiye uğramasına neden olabilecek tesisat içinde meydana gelen herhangi bir olay.
Arıza: Tesisatın işleyişinin bozulmasına veya kesintiye uğramasına neden olabilecek tesisat içinde bir arıza.
Kurulum: Grup, tek yürüyen merdiven veya tek yolcu konveyörü olarak çalışan bir veya birden fazla asansör.
İzleme ekipmanı: Veri kaydı ekipmanı tarafından kaydedilen verilerden türetilen arızaları veya olay bilgilerini görüntülemek amacıyla veri kaydı ekipmanına bağlı olan ve bu ekipmanı sorgulayan ekipman.

Tesisatla ilgili tüm iletişim ekipmanı uygun onayı taşımalı ve mümkün olduğunca tesisatın sınırları içinde bulunmalıdır. İzleme ekipmanı makine dairesinde, makine dairesi dışında veya her ikisinde de bulunabilir.

EUROLAB, üreticilere EN 627 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp