EN 772-15 Tuğlalar için Test Yöntemleri - Gazbeton Blokların Su Buharı Geçirgenliğinin Belirlenmesi

EN 772-15 Tuğlalar için Test Yöntemleri - Gazbeton Blokların Su Buharı Geçirgenliğinin Belirlenmesi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 772-15 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, higroskopik aralığın üst ve alt kısmında otoklavlanmış gazbeton kagir birimlerin kararlı durumdaki su buharı geçirgenliğinin belirlenmesi için bir yöntemi belirtir.

EN 772-15 Tuğlalar için Test Yöntemleri - Gazbeton Blokların Su Buharı Geçirgenliğinin Belirlenmesi

Test yöntemi, tek tip kalınlıkta disk şekilli numunelerin yapılabileceği ürünlerle sınırlıdır. Numunelerin şartlandırılması için herhangi bir gereklilik verilmemiştir. Bununla birlikte, numuneler testin başlangıcında yaklaşık olarak hava kuru durumunda değilse, test düzenlemesinin dengeye ulaşması daha uzun sürer.

Test edilecek numuneler, doymuş tuz çözeltileri vasıtasıyla su buharı basıncının uygun seviyelerde sabit tutulduğu dairesel kapların açık ağızlarına kapatılır. Bardaklar, bardakların içinden farklı olarak sabit bir su buharı basıncına sahip, sıcaklık kontrollü bir ortama yerleştirilir. Nem transfer hızı, sabit koşullar altında kapların ağırlık değişiminden belirlenir.

Test öncesi şartlandırma numuneleri için herhangi bir gereklilik olmamasına rağmen, numuneler testin başlangıcında hava kuru durumunda olmaktan uzaksa, testin dengeye ulaşması daha uzun sürer.

EUROLAB, üreticilere EN 772-15 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp