EN 806-2 İnsan Tüketimi için Su Taşıyan Binaların İçindeki Tesisatlara İlişkin Özellikler - Bölüm 2: Tasarım

EN 806-2 İnsan Tüketimi için Su Taşıyan Binaların İçindeki Tesisatlara İlişkin Özellikler - Bölüm 2: Tasarım

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 806-2 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, binalar içindeki içme suyu tesisatlarının tasarımına ve bina dışındaki ancak bina içindeki boru tesisatına ilişkin tavsiyeler verir ve gereksinimleri belirtir. Yeni tesisatlar, değişiklikler ve onarımlar için geçerlidir.

EN 806-2 İnsan Tüketimi için Su Taşıyan Binaların İçindeki Tesisatlara İlişkin Özellikler - Bölüm 2: Tasarım

Bu belge, suyun yasal bir su tedarikçisinden veya özel bir su kaynağından sağlandığından bağımsız olarak geçerlidir. Ulusal veya yerel düzenlemelere ve gereksinimlere dikkat çekilir.

Yeterli mukavemeti sağlamak için sistemin tüm bileşenleri, test basıncı gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanmalıdır. Yerel ve ulusal yasa ve yönetmeliklerin test basıncı, izin verilen maksimum değerin en az 1,5 katı olmalıdır.

İçme suyu tesisatının tüm boruları ve ek yerleri dikkate alınarak 50 yıllık bir hizmet ömrü için tasarlanacaktır.

Avrupa Standartlarında aksi belirtilmedikçe, sıcak içme suyu tesisatları için malzemeler, bileşenler ve cihazlar, arıza koşullarında 95°'ye kadar su sıcaklıklarına dayanabilmelidir.

Test amaçlı olarak ayda bir defadan fazla çalıştırılmayan ve bunun dışında sadece yangın durumunda çalıştırılan yangın söndürme ve yangından korunma sistemlerindeki vanaların çalışmasından kaynaklanan aşırı basınçlar bu hükmün dışındadır.

Metal körüklü genleşme derzleri, maksimum hizmet koşuluna dayanacak ve 10.000'den az tam eksenel darbeye (genleşme/daralma) dayanacak şekilde tasarlanacaktır. Bu gereksinime uygunluğun kanıtı üretici tarafından sağlanacaktır. Uygulanabilir test yöntemi, üretici ve müşteri arasında kararlaştırılmalıdır.

EUROLAB, üreticilere EN 806-2 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp