EN 932-1 Agregaların Genel Özelliklerine Yönelik Testler - Numune Alma Yöntemleri

EN 932-1 Agregaların Genel Özelliklerine Yönelik Testler - Numune Alma Yöntemleri

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 932-1 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu avrupa standardı, stoklar da dahil olmak üzere teslimatlardan, hazırlama ve işleme tesislerinden agrega numunelerinin alınmasına yönelik yöntemleri belirtir.

EN 932-1 Agregaların Genel Özelliklerine Yönelik Testler - Numune Alma Yöntemleri

Numune almanın amacı, partinin ortalama özelliklerini temsil eden bir toplu numune elde etmektir. Bu standartta belirtilen yöntemler, ayrıca test edilebilen numune artışlarının elde edilmesi için de uygundur.

Bu Avrupa standardında belirtilen yöntemler manuel prosedürlere dayanmaktadır. Mekanik veya otomatik numune alma ve numune azaltma da kullanılabilir.

Doğru ve dikkatli numune alma ve numune nakli, güvenilir sonuçlar verecek bir analiz için ön koşuldur. Belirtilen aparatın doğru kullanımı, önyargılı örneklemenin önlenmesine yardımcı olur. Partinin heterojenliğinden kaynaklanan örnekleme varyasyonu, yeterli sayıda örnekleme artışı alınarak kabul edilebilir bir düzeye indirilir. Agrega üretim süreçleri ile homojenize edilmişse, büyük bir artış partiyi temsil edebilir.

Numune artışları, yığın numunenin temsil edeceği partinin tüm bölümlerinden rastgele seçilir. Numune artışı alınamayan agrega, toplu numune ile temsil edilen serinin parçası olarak kabul edilmeyecektir.

Numune alma yöntemleri, kaçınılmaz olarak, işleme tesisi ve hareketli araçlara yakın çalışan numune alıcıları içerecektir. Numune almanın planlanması ve yürütülmesine dahil olanlar, güvenli çalışma uygulamalarını sağlamak için operasyon yönetimi ile yakın bir şekilde çalışmalıdır.

EUROLAB, üreticilere EN 932-1 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

 

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp