EN ISO 10545-2 Seramik Karolar - Boyutların ve Yüzey Kalitesinin Belirlenmesi

EN ISO 10545-2 Seramik Karolar - Boyutların ve Yüzey Kalitesinin Belirlenmesi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN ISO 10545-2 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, seramik karoların boyutsal özelliklerini (uzunluk, genişlik, kalınlık, kenarların düzlüğü, dikdörtgenlik, yüzey düzlüğü) ve yüzey kalitesini belirleme yöntemlerini belirtir.

EN ISO 10545-2 Seramik Karolar - Boyutların ve Yüzey Kalitesinin Belirlenmesi

Alanı 4 cm2'den az olan karolar, uzunluk, genişlik, kenarların düzlüğü, dikdörtgenlik ve yüzey düzlüğü ölçümlerinden hariç tutulur.

Uzunluk, genişlik, kenarların düzlüğü, dikdörtgenlik ölçülürken, eğer bunlar daha sonra sabitlemeden sonra birleşim yerlerine gizlenmişse, ara parça pabuçları ve perdah damlaları ve kenarlardaki diğer düzensizlikler göz ardı edilmelidir.

Kare karoların ortalama boyutu, dört ölçümün ortalamasıdır. Numunenin ortalama boyutu, 40 ölçümün ortalamasıdır. Dikdörtgen karolar için, bir karonun her bir benzer kenar çifti karonun uygun ortalama boyutunu, yani iki ölçümün ortalamasını sağlar. Numunenin uzunluk ve genişlik için ortalama boyutları, her biri 20 ölçümün ortalamasıdır.

EUROLAB, üreticilere EN ISO 10545-2 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp