Galvanik Korozyon Testi ASTM F3044

Galvanik Korozyon Testi ASTM F3044

Galvanik korozyon ASTM F3044, ASTM F3044, Tıbbi İmplantlar için Galvanik Korozyon Potansiyelini Değerlendirmeye Yönelik Standart Test Yöntemi için Test Yöntemi direktiflerini konu alır.

Bu test yöntemi, tıbbi implantlar veya bunun bileşenleri olarak kullanılması amaçlanan elektriksel temas halindeki iki farklı metalin galvanik korozyonunun oluşumunu değerlendirir. Standart test sıvısı olarak fosfat tamponlu salin (PBS) kullanılır; diğer simüle edilmiş fizyolojik çözümler de mümkündür (Test Yöntemi ASTM F2129, Ek X2'de listelendiği gibi).

Galvanik Korozyon Testi ASTM F3044

EUROLAB, yüksek hassasiyetli bilgisayarlı bir potansiyostat kullanır. İmplantların ASTM F3044-14 standardına göre stereomikroskopla görsel muayenesi testten önce ve sonra gerçekleştirilir. Sonuçların değerlendirilmesi için korozyon oranı hesaplanır. Bu, testin son on beş dakikasının ortalama akım ve potansiyel verilerine dayanmaktadır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp