ISO 13785-1 Cepheler için Yangına Tepki Testleri - Bölüm 1: Orta Ölçekli Test

ISO 13785-1 Cepheler için Yangına Tepki Testleri - Bölüm 1: Orta Ölçekli Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ISO 13785-1 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. ISO 13785-1, alevlerin doğrudan bir cepheye çarpmasıyla simüle edilmiş bir dış yangından ısıya maruz kaldığında, cephe veya kaplama malzemelerinin ve yapılarının yangına tepkisini belirlemek için bir tarama yöntemini belirtir.

ISO 13785-1 Cepheler için Yangına Tepki Testleri - Bölüm 1: Orta Ölçekli Test

ISO 13785-1'de açıklanan testleri geçemeyen sistemleri ortadan kaldırarak ISO 13785-2'deki test yükünü azaltmak için üreticiler tarafından kullanılması amaçlanmıştır.

Test yöntemi, cephe paneli konstrüksiyonunun yangına karşı davranışının ve sonuçta ortaya çıkan alevin cephe konstrüksiyonu üzerinde veya içinde yayılmasının gözlemlenmesinden oluşur.

Bu test yöntemi, sadece serbest duran olmayan ve mevcut bir dış duvara eklenerek kullanılan cephe ve giydirmelere uygulanabilir.

Bu test yöntemi ayrıca sadece dikey elemanlara uygulanabilir ve cephe veya kaplamanın yapısal mukavemetinin belirlenmesi için geçerli değildir.

EUROLAB, üreticilere ISO 13785-1 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp