ISO 13785-2 Cepheler için Yangına Tepki Testleri - Bölüm 2: Büyük Ölçekli Test

ISO 13785-2 Cepheler için Yangına Tepki Testleri - Bölüm 2: Büyük Ölçekli Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ISO 13785-2 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. ISO 13785-2, alevlerin bir pencere açıklığından çıkıp doğrudan cepheye çarptığı simüle edilmiş bir iç bölme yangınından kaynaklanan ısı ve alevlere maruz kaldığında malzemelerin ve cephe kaplamalarının yapısının yangına tepkisini belirlemek için bir test yöntemini belirtir.

ISO 13785-2 Cepheler için Yangına Tepki Testleri - Bölüm 2: Büyük Ölçekli Test

Bu testten elde edilen bilgiler, bir cepheye çarpan bir dış yangın senaryosuna da uygulanabilir; ancak sonuçlar tüm yangına maruz kalma koşulları için geçerli olmayabilir.

Bu yöntem sadece yük taşımayan cephe ve giydirmeler için geçerlidir. Cephe veya kaplamanın yapısal mukavemetini belirlemek için hiçbir girişimde bulunulmaz.

Bu test, belirli bir bina cephesinin yangın davranışını belirlemeyi amaçlamaz. Balkon, pencere, panjur, perde vb. detaylar bu testte dikkate alınmaz. Bu test, yalnızca cephe duvarı olarak inşa edildiğinden, örneğin cephe sisteminin pencere detaylarından yangının yayılma riskini içermez.

Bir iç köşe (yeniden giriş köşesi olarak da adlandırılır) konfigürasyonunun düz bir cepheden daha yoğun bir yangına maruz kalma ürettiğine dair açık kanıtlar vardır. En sık karşılaşılan dahili yeniden giriş köşesi 90°'lik bir açıdır. Bu nedenle test cephe numunesi, yeniden giriş açısı 90° olan bir iç köşe içerir.

Açıklanan test yönteminin amacı, yanıcı olmayan yapıların bina cepheleri ve kaplamaları içindeki yanıcı bileşenlerin dahil edilmesini değerlendirmektir.

EUROLAB, üreticilere ISO 13785-2 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp