ISO 14242-1'e Göre Üçüncü Vücut Aşınma Testi

ISO 14242-1'e Göre Üçüncü Vücut Aşınma Testi

ISO 14242-1'e göre üçüncü vücut aşınma testi, aşağıdaki standartları kapsamına almaktadır. EUROLAB, ilgili testleri laboratuvarlarında kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

ISO 14242-1'e Göre Üçüncü Vücut Aşınma Testi

  • ISO 14242-1: Cerrahi implantlar - total kalça protezlerinin aşınması - Bölüm 1: Aşınma testi makineleri için yükleme ve yer değiştirme parametreleri ve testler için ilgili çevresel koşullar
  • ISO 14242-2: Cerrahi implantlar - total kalça protezlerinin aşınması Bölüm 2: Ölçüm yöntemleri

Total kalça artroplastisinde (TKA), üçüncü vücut partikülleri yatak yüzeyine göç ettiğinde hızlanmış aşınma gözlemlenir. Üçüncü vücut parçacıkları kemik çimentosu, kemik yongaları, modüler bağlantılarda oluşan kalıntılar veya önceki implant başarısızlıklarından kaynaklanan parçalar olabilir. 

Tüm örnekler, EUROLAB kalça eklemi simülatörü kullanılarak ISO 14242-1'e göre test edilmiştir. Partikül konsantrasyonu, boyutu ve malzemesi (PMMA, seramik, kemik çipi) müşteri ile işbirliği içinde belirlenir ve en kötü durum koşullarına karşılık gelecektir. Test sıvısındaki üçüncü cisim partikül süspansiyonunu korumak için, her test odası ayrı peristaltik pompalar tarafından sirküle edilebilir.

Alternatif olarak, bileşenlerin önceden tanımlanmış bir Ra-değerine pürüzlendirilmesi gerçekleştirilebilir. Bu yöntem, üçüncü vücut parçacıkları yüzeylere yapışmadığından daha tutarlı aşınma belirlemeye izin verir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp