ISO 4736 Yangın Testleri - Küçük Bacalar - Yüksek Sıcaklıklarda Test

ISO 4736 Yangın Testleri - Küçük Bacalar - Yüksek Sıcaklıklarda Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ISO 4736 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test, standart koşullar altında sızdırmazlık, ısı yalıtımı ve mekanik mukavemet ve süpürme sırasında oluşabilecek işlemlere karşı dayanıklılığı test etmek için tasarlanmıştır.

ISO 4736 Yangın Testleri - Küçük Bacalar - Yüksek Sıcaklıklarda Test

Bu test, bir dizi öngörülen sıcaklık ve akış hızı koşullarında baca performansı hakkında bilgi sağlar, ancak çeşitli yakıtları yakabilen ve farklı sıcaklıklarda ve kütle akış hızlarında baca gazları üretebilen belirli ısıtma cihazlarına uygun bilgiler sağlamaz. Çeşitli ısıtma cihazlarıyla birlikte kullanıldığında bacaların performansını dikkate almak için ulusal düzenleyici otoriteler tarafından öngörülen farklı standartlar ve testler gerekecektir.

Bu uluslararası standartta yer alan tüm testler, ayrı bacaların sızdırmazlığı, ısı yalıtımı ve mekanik mukavemeti ile ilgilidir, ancak ekonomik anlamda performans testi veya baca şaftı için artırılmış yalıtım veya kaplama ihtiyacının araştırılması ile ilgili değildir.

Bu uluslararası standart, tipik bir çatı veya zemin konstrüksiyonu ile çevrili yalıtılmış bir bacanın test edilmesini sağlamaz. Bu tür yapılar normalde, bitişik yanıcı maddelerin tutuşması açısından kritik olabilecek daha yüksek baca dış yüzey sıcaklıklarıyla sonuçlanır.

Ulusal düzenleyici otoriteler tarafından öngörülen farklı standartlar ve testler, yanıcı çatı konstrüksiyonunun etkilerini dikkate almak için gerekli olacaktır, örneğin metal bacalar için korozyon testleri gibi başka testler de gerekli olabilir.

EUROLAB, üreticilere ISO 4736 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp