Kalça Sapı Korozyon Testi ASTM F1875

Kalça Sapı Korozyon Testi ASTM F1875

Kalça sapı korozyon testi ASTM F1875, ASTM F1875, Modüler İmplant Arayüzlerinin Sürtünme Korozyon Testi için Standart Uygulama prosedürlerini konu alır.

Bu standardın bir parçası olan iki yöntem, bir kantitatif analiz (yöntem I) ve bir kalitatif değerlendirme (yöntem IIa / b) yöntemleridir. EUROLAB, ilgili testleri laboratuvarlarında kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Kalça Sapı Korozyon Testi ASTM F1875

Yöntem I, korozyon ürünlerinin üretiminin ölçülmesiyle oluşan yüzey hasarı ve döküntü miktarını belirlemek için kullanılır, bu nedenle çok sayıda yük döngüsünü simüle eder. Çoğu test için, yorulma testinden sonra bir partikül analizi ve test solüsyonunun bir iyon konsantrasyonu analizi yapılacaktır.

Yöntem IIb, farklı tasarımları, yüzey işlemlerini ve benzerlerini karşılaştırmak için kısa vadeli bir elektrokimyasal değerlendirmedir (akım ölçümü). Tipik sürtünme korozyon akımları, bir miktar µA bölgesindedir. Bu, son derece hassas test ekipmanının yanı sıra iyi korunmuş bir test ortamı gerektirir. Yöntem IIa, büyük karşı elektrotu doymuş bir kalomel elektrotla değiştirir. Bu yöntem şu anda yaygın kullanımda değildir, ancak bir referans elektrot ekleme eğilimleri ile popülerlik kazanmaktadır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp