Kalça Simülatörü Testi ISO 14242-1

Kalça Simülatörü Testi ISO 14242-1

Kalça simülatörü testi, aşağıdaki standartları kapsayan ve bu kriterler doğrultusunda gerçekleştirilen testleri tanımlar. EUROLAB, ilgili testleri laboratuvarlarında kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Kalça Simülatörü Testi ISO 14242-1

  • ISO 14242-1: Cerrahi implantlar - total kalça protezlerinin aşınması - Bölüm 1: Aşınma testi makineleri için yükleme ve yer değiştirme parametreleri ve testler için ilgili çevresel koşullar
  • ISO 14242-2: Cerrahi implantlar - total kalça protezlerinin aşınması Bölüm 2: Ölçüm yöntemleri

EUROLAB kalça eklemi simülatörü 2x3 eşzamanlı test gerçekleştirir (artı 2 bekletme kontrolü). Örnekler anatomik olarak doğru bir pozisyonda yönlendirilir, ortaya çıkan kalça eklemi kuvveti kap aracılığıyla uygulanır. Sonuç olarak, kuvvet vektörünün yönü bardağa göre sabittir ve kafaya göre hareket eder. 

Üç in-vivo açısal yer değiştirmenin tümü simüle edilir: Fleksiyon / uzama, abdüksiyon / addüksiyon ve iç / dış rotasyon olacak şekilde. Örnekler laminer akış koşulları altında bir araya getirilir ve kontaminasyonu önlemek için kapsüllenmiş tek test odaları ile kapatılır. 

Test sıvısının sıcaklığı ve sıvı seviyesi test boyunca kontrol edilir. Bileşenlerin aşınması gravimetrik olarak belirlenir. Müşteri talebi üzerine ISO 17853'e göre aşınma kalıntısı analizi yapılabilir.  

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp