Kaplama ve Kaplama Analizi

Kaplama ve Kaplama Analizi

Kaplama ve kaplama eksiklikleri arasında uygun olmayan kalınlıklar, zayıf yapışma, homojen olmayan uygulama ve daha fazlası yer alabilir.

Kaplama ve Kaplama Analizi

Yüzey sertliğini iyileştirmek veya aşınmayı önlemek için geliştirilmiş estetik çekicilik gibi birçok nedenden ötürü çeşitli malzemeler emayeler, boyalar veya metalik tabakalarla kaplanır. Ekibimiz kaplama ve kaplama eksikliklerinizin niteliğini belirlemek için gerekli eğitim ve deneyime sahiptir. Eksiklikler arasında uygun olmayan kalınlıklar, zayıf yapışma ve homojen olmayan uygulama yer alabilir.

Analiz, kaplama türüne veya kaplama sorununa bağlı olarak değişecektir.

  • Kaplama veya kaplama düzensizse veya doğru kalınlıkta değilse, genellikle numune kesitlerinin mikroskopi analizi kaplama boyutlarını ve varyansı ölçebilir. 
  • Kaplama veya kaplama, alt tabakaya düzgün bir şekilde yapışmıyorsa, kimyasal analiz, yüzey yapışmasını engelleyen herhangi bir şeyin olup olmadığını belirlemek için mikroskopi analizi ile birleştirilir. 
  • Kaplama veya kaplama hizmette vaktinden önce arızalanırsa, servis koşullarına ilişkin daha fazla bilgi edinilecek ve analiz, bir malzeme arıza incelemesine benzer olacaktır.

İyi bir örneğe (hizmet koşullarına maruz kalmamış bir örnek) ve kötü bir örneğe (araştırılan sorunun yaşandığı bir örnek) sahip olmak yararlıdır. Mikroskobik analiz için örneklerin boyutunun küçültülmesi gerekecektir. Temizlik ve / veya yüzey hazırlığı da gerekli olabilir. 

Özelleştirilmiş kaplama testi gerekliyse, ihtiyaç duyulan numune miktarı önceden tartışılacaktır. Spesifik numune alma ve test ihtiyaçlarınızı görüşmek için bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp