Küçük İmplant Cihazları Korozyon Testi ASTM F2129

Küçük İmplant Cihazları Korozyon Testi ASTM F2129

Küçük implant cihazları ASTM F2129 korozyon testi, ASTM F2129, Küçük İmplant Cihazlarının Korozyon Duyarlılığını Belirlemek için Döngüsel Potansiyodinamik Polarizasyon Ölçümleri Gerçekleştirmek için Standart Test Yöntemini belirtir.

Bu test yöntemi, metalden yapılmış küçük tıbbi implant cihazlarının, cihazların tek tek bileşenlerinin veya diğer malzeme örneklerinin korozyona duyarlılığını değerlendirir. Testi gerçekleştirmek için döngüsel bir şekilde (ileri ve geri) potansiyodinamik polarizasyon kullanılır.

Küçük İmplant Cihazları Korozyon Testi ASTM F2129

EUROLAB, ilgili testleri laboratuvarlarında kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bu testle değerlendirilebilecek küçük tıbbi implant cihazları arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, stentler (vasküler ve üreteral), filtreler, greftler, tıkayıcılar, zımbalar ve anevrizma veya ligasyon klipsleri bulunur.

EUROLAB, bu test için yüksek hassasiyetli bilgisayarlı bir potansiyostat kullanır. Yaygın olarak kullanılan test sıvısı fosfat tamponlu salindir (PBS).  

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp