Nükleer Manyetik Rezonans Spektroskopisi (NMR)

Nükleer Manyetik Rezonans Spektroskopisi (NMR)

NMR, bir numunenin organik kimyasal bileşenlerini belirlemek için malzemeleri analiz etmeye yönelik nicel bir tekniktir.

Nükleer Manyetik Rezonans Spektroskopisi (NMR)

Çoğu nükleer manyetik rezonans spektrumları çözünür malzemeler veya özütler üzerinde elde edilir. Bununla birlikte, özel durumlarda katı malzemeler de analiz edilebilir. NMR analizi, polimerler, kopolimerler ve katkı maddeleri üzerinde gerçekleştirilir.

Organik polimerlerin ve küçük moleküllerin yapısal tespiti için analiz edilen en yaygın kullanılan elementler proton ( 1 H) ve karbondur ( 13 C). Silikon ( 29 Si) ve flor ( 19 F) gibi diğer elementler de analiz edilebilir .

NMR, Fourier Dönüşümü Kızılötesi Spektroskopisi ( FTIR ) için tamamlayıcı bir tekniktir .

Test ihtiyaçlarınız için hangi yöntemin doğru olduğunu belirlemenize yardımcı olacağız. NMR tekniği güçlü bir mıknatıs kullanır, bu da örneğin demir veya diğer manyetik katkı maddelerini içeremeyeceği anlamına gelir. 

Mükemmel sinyal / gürültü oranına sahip NMR spektrumlarını elde etmek için tipik olarak 10 ila 50 miligramlık bir numune yeterlidir. 

Spesifik örnek hususlarınız ve Nükleer Manyetik Rezonans Spektroskopi analiz ihtiyaçlarınız hakkında konuşmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp