Omuz Glenoid Gevşemesi ASTM F2028

Omuz Glenoid Gevşemesi ASTM F2028

Omuz glenoid gevşemesi ASTM F2028, Glenoid Gevşemesi veya Ayrılmasının Dinamik Değerlendirilmesi için Standart Test Yöntemleri yönergelerini kapsar. EUROLAB, ilgili testleri laboratuvarlarında kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Omuz Glenoid Gevşemesi ASTM F2028

Bu test yöntemi, bir protez anatomik glenoid bileşeninin, humerus başının karşıt glenoid kenarlara (örneğin, üst-alt veya ön-arka) döngüsel yer değiştirmesinin ardından ne kadar sallandığını veya döndüğünü ölçer. Hareket, dinamik sallanmadan sonra her yüklü jantın karşısındaki gerilme yer değiştirmesi ile ölçülür.

Benzer şekilde, bu test yöntemi, bir protez ters glenoid bileşenin, eşleşen bir humerus astarı ile döngüsel eklemlenmeden sonra ne kadar sallandığını veya döndüğünü ölçer. Hareket, döngüsel yüklemeden önce ve sonra yer değiştirmenin büyüklüğü ile ölçülür.

Ters omuz sistemi için, örneğin, glenoid bileşen bir kemik substrat malzemesine "implante edilir" ve sabitleme, eksenel sıkıştırma ve bir kesme yükleme koşulu altında ölçülür. Glenoid taban plakasında ve glenosfer montajında ​​indüklenen mikro hisler, kesme ve eksenel basınç yükü yönünde ölçülür. Deplasman ölçümleri, en yeni nesil, yüksek hassasiyetli dijital temas sensörleri kullanılarak gerçekleştirilir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp