Plaka Aşındırma Testi ASTM F897

Plaka Aşındırma Testi ASTM F897

Plaka aşındırma ASTM F897, ASTM F897, Osteosentez Plakaları ve Vidalarının Sürtünme Korozyonunu Ölçmek için Standart Test Yöntemi direktiflerini belirtir.

Bu test yöntemi, vida başı ile plaka deliği havşa alanı arasındaki temas alanındaki aşınma korozyonu nedeniyle osteosentez için kullanılan plakalardan ve vidalardan (kırık kemiklerin dahili fiksasyonu) kaynaklanan metal kaybı miktarını belirlemek için bir tarama testi sağlar. İmplantlar klinik olarak kullanılacakları formda kullanılmaktadır. EUROLAB, ilgili testleri laboratuvarlarında kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Plaka Aşındırma Testi ASTM F897

Tarif edilen makine, bu cihazlar klinik olarak kullanıldığında oluşabilecek bir tür hareket modelini simüle eden plakalar ve vidalar arasında göreceli bir hareket oluşturur. 1 milyon çevrime kadar toplam n = 5 plaka test edilir. Toplam kilo kaybı miktarı ölçülür. EUROLAB vidalarda daha tekrarlanabilir bir eksenel sıkıştırma elde etmek için test yöntemini değiştirmiştir.  

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp