Plastik, Polimer ve Kauçuk Testi

Plastik, Polimer ve Kauçuk Testi

İki ana plastik türü termoplastikler ve termosetlerdir. Termoplastikler ısınma sırasında yumuşar ve soğutma sırasında sertleşirken, termosetler, ısıtma, akış ve çapraz bağlantı, gelecekteki ısınmada yumuşamayan sert malzeme oluşturmak için kullanılır. Termoplastikler ticari kullanımın büyük bir kısmını oluşturmaktadır.

Plastik, Polimer ve Kauçuk Testi

Yüzlerce ticari plastiğin en önemli ve çok yönlü polietilenidir. Polietilen çok çeşitli uygulamalarda kullanılır, çünkü yapısına bağlı olarak birçok farklı formda üretilebilir. Ticari olarak sömürülecek ilk tip, düşük yoğunluklu polietilen (LDPE) veya dallı polietilen olarak adlandırıldı.

Bu polimer büyük ölçüde dallanma ile karakterize edilir, bu da moleküllerin paketlenmeye zorlanır ve oldukça düşük yoğunluklu bir malzeme oluşturur. LDPE yumuşak ve esnektir ve plastik torbalar, kaplar, tekstil ve elektrik izolasyonundan ambalaj malzemeleri kaplamalarına kadar çeşitli uygulamalara sahiptir.

LDPE'den sadece yapıda farklı olan bir başka polietilen formu, yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) veya doğrusal polietilendir. Bu form, moleküllerin sıkıca paketlenmesini sağlayan çok az dallanma gösterir veya hiç dallanma göstermez. HDPE, dallanmış polietilenden çok daha serttir ve sertliğin önemli olduğu uygulamalarda kullanılır. HDPE'nin başlıca kullanım alanları plastik tüpler, şişeler ve şişe kapaklarıdır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, malzeme testleri kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp