Reoloji Testi

Reoloji Testi

Reoloji, polimerlerin erime viskozitesini, sünme ve gerilim gevşeme tepkilerini zaman, sıcaklık ve kuvvet fonksiyonları olarak ölçen bir termal test yöntemidir.

Reoloji Testi

Reoloji testini kullanarak termoplastiklerin kesmeye tepkisini ve viskozite tepkisini zaman (kürleme), frekans ve sıcaklıkta belirleyebiliyoruz. Reoloji aynı zamanda karşılaştırmalı viskozite analizi sağlar.

Reoloji testi, alt ortamdan yüksek sıcaklığa kadar paralel plaka veya koni ve plaka konfigürasyonları kullanılarak gerçekleştirilir. Reoloji testinin sağladığı veriler, farklı bir termal test olan Eriyik Akış İndeksinden ( MFI ) daha fazla işlemeyi temsil eder.

Örnekler şunlar olabilir:

  • Sıvılar
  • Pastalar
  • Katılar

Katılar topak, toz veya film formunda olabilir. Ayrıca numune hazırlama ekipmanımızı kullanarak bir ürünü uygun numuneye dönüştürebiliriz. Reoloji testi için gereken tipik bir numune hacmi, boyutları yaklaşık 1 inç çapında ve 1/8 inç kalınlığında olan bir disktir. 

Birkaç yüz mililitre, birkaç sıvı ons veya 5-10 gramlık bir numune boyutu genellikle yeterlidir. Örnek malzemeniz yetersizse endişelenmeyin. Bilim adamlarımız, numunenizin en verimli şekilde kullanılmasını sağlamak için sizinle birlikte çalışacaktır.

Spesifik Reoloji Testi ihtiyaçlarınızı ve ilgili örnek hususları görüşmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp