Sıkıştırma Testi

Sıkıştırma Testi

Bir malzemenin veya ürünün "preslenmeye" veya "itilmeye" tepkisinin belirlenmesi gerektiğinde, sıkıştırma testleri kullanılır.

Sıkıştırma Testi

Sıkıştırma testi, bir numune çeşitli yüklerde itilirken ve basılırken sıkıştırma gerilmesi ve sıkıştırma gerilmesi hakkında bilgi sağlar.

Ürün kullanımı, hızlandırılmış yaşlanma veya kimyasal maruziyete verilen yanıtın bir sonucu olarak mekanik özellik bozulmasını belirlemek için sıkıştırma testi kullanılabilir. Araştırma ve geliştirme ve kalite kontrol için mekanik mukavemet verileri, sıkıştırma testi yoluyla elde edilebilir.

Simüle edilmiş bir uygulama ortamında bir ürünü karakterize etmek için özel ve doğrulanmış sıkıştırma testleri oluşturabilir veya sıkıştırmada döngüsel yükleme gerçekleştirilebilir. Örneğin, bunu biyolojik olarak emilebilir vidaları salin içinde yüksek sıcaklıkta döngüsel sıkıştırma yükleri altında test etmek için yapılabilir.

Plastik ve kauçuksu malzemeler, gerçek ürünlerle birlikte sıkıştırma testi ile analiz edilebilir. Metalleri analiz etmek için sıkıştırma testini de kullanabiliriz.

Özel örnek hususlarınız üzerinde konuşmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp