Spinal Disk Aşınma Testi ISO 18192-1

Spinal Disk Aşınma Testi ISO 18192-1

Spinal disk aşınma testi ISO 18192-1, Cerrahi için Test İmplantları - Toplam intervertebral spinal disk protezlerinin aşınması - Bölüm 1: Aşınma testi için yükleme ve yer değiştirme parametreleri ve test için ilgili çevresel koşullar direktiflerini kapsar. EUROLAB, ilgili testleri laboratuvarlarında kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Spinal Disk Aşınma Testi ISO 18192-1

Bu Uluslararası Standart, eklemli bileşenler arasındaki bağıl açısal hareket için bir test prosedürünü tanımlar, ve toplam intervertebral spinal disk protezlerinin aşınma testi için kullanılacak uygulanan kuvvetin modelini, testin hızını ve süresini, numune konfigürasyonunu ve test ortamını belirtir.

In-vivo koşulları simüle etmek için üç hareketli eksen ve bir bilgisayar kontrollü dinamik yükleme ekseni kullanılır. Tüm testler, 20 g / l protein içeriği ile deiyonize su ile seyreltilmiş yenidoğan buzağı serumunda gerçekleştirilir. Genel olarak, altı numune artı iki ıslatma kontrolü aynı anda test edilir. 

Aşınma miktarı, ISO 14242-2'ye göre numunelerin ağırlık kaybı ile belirlenir. Test 10 milyon döngüden sonra durdurulur. Yatak yüzeylerinin SEM'i ve partikül analizi yapılabilir.  

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp