Stres Testi

Stres Testi

Ürünlerin performans aralığını ve çalışma aralıkları oluşturmak için makul beklentileri anlayabilmek için malzemelerin nihai özelliklerini belirlemek önemlidir. Malzemelerin bükülme, gerilme ve sıkıştırmaya karşı toleransı, çoğunlukla malzemenin elastik özelliklerinin ölçülmesiyle birlikte değerlendirilir.

Stres Testi

Lazer ekstansiyometremizi kullanarak yüksek uzamalı kauçuk malzemelerin testlerini gerçekleştiriyoruz.  

Sert doymamış polyester yerinde sertleştirilen boru (CiPP) bölümlerinin eğilme mukavemeti, üç noktalı bükme fikstürümüz kullanılarak rutin olarak test edilir.

Özel stres testleri yapılandırılabilir. Örneğin, biyoemilebilir vidaların yüksek sıcaklıkta saline batırılmış haldeyken döngüsel sıkıştırma modunda stres testini gerçekleştirdik, bu ürüne özel bir özel stres testiydi.

Stres testi, oldukça büyük miktarda numune gerektiren bir değerlendirme yöntemidir. Esneme testi için, örneğin, test numuneleri sekizinci inç kalınlığında, bir inç genişliğinde ve altı inç uzunluğunda olabilir. 1 ila 5 lbs'lik toplam numune kütlesi oldukça tipiktir.

Cihaz parametrelerini ayarlamak için bazı örnekler gerekir ve ardından tam bir veri seti elde etmek için beş ila yedi kopya gerekir. 

Peletlerin levhalara, tabakalara dönüştürülmesi veya kalıplanması gerekir. Uzmanlarımız sizinle özel örnek hazırlığı görüşebilir, detaylı görüşme için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp