Total Kalça Eklemi Protezleri PI-64'ün 3D Friksiyonel Tork Ölçümü

Total Kalça Eklemi Protezleri PI-64'ün 3D Friksiyonel Tork Ölçümü

Total kalça eklemi protezleri PI-64'ün 3D Friksiyonel tork ölçümü aşağıdaki standartlara göre uygulanır. EUROLAB, ilgili testleri laboratuvarlarında kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Total Kalça Eklemi Protezleri PI-64'ün 3D Friksiyonel Tork Ölçümü

  • PI-64: Total kalça eklemi protezleri - 3D Sürtünme torku
  • ISO 14242-1: Cerrahi implantlar - total kalça protezlerinin aşınması - Bölüm 1: Aşınma testi makineleri için yükleme ve yer değiştirme parametreleri ve testler için ilgili çevresel koşullar

Bu test yöntemi, Toplam kalça eklemi protezlerinin sürtünme torkunu ölçmek için prosedürü temsil eder. EUROLAB , fleksiyon / ekstansiyon, addüksiyon / abdüksiyon ve ayrıca iç / dış rotasyondan kaynaklanan torkun ölçülmesine izin veren 3 boyutlu bir sürtünme tork cihazı kullanır. 

Tek yönlü testin (fleksiyon / ekstansiyon ve addüksiyon / abdüksiyon) yanı sıra, ISO 14242-1'de açıklanan açısal hareketler altında simüle yürüme testi gerçekleştirilir.
Standart test sıvısı, ISO 14242-1 ile tanımlanan buzağı serumudur ve testten önce test sıvısının viskozitesi belirlenir. Tüm testler, ISO 14242-1'e uygun standart bir kalça simülatörü üzerinde gerçekleştirilir.  

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp