UHMWPE ASTM F2003 / ISO 5834-3'ün Hızlandırılmış Yaşlandırması Testi

UHMWPE ASTM F2003 / ISO 5834-3'ün Hızlandırılmış Yaşlandırması Testi

UHMWPE ASTM F2003 / ISO 5834-3'ün Hızlandırılmış Yaşlanması, ASTM F2003, Havada Gama Işınlamasından Sonra Ultra Yüksek Moleküler Ağırlıklı Polietilenin Hızlandırılmış Yaşlanması için Standart Uygulama yönergelerini konu alır.

Aynı zamanda, ISO 5834-3, Cerrahi implantlar - Ultra yüksek moleküler ağırlıklı polietilen - hızlandırılmış yaşlandırma yöntemlerini de içermektedir. Bu uygulama, ultra yüksek moleküler ağırlıklı polietilen (UHMWPE) numunelerinin ve toplam eklem protezleri için bileşenlerinin hızlandırılmış yaşlandırılmasına yönelik bir laboratuvar prosedürünü açıklar. 

UHMWPE ASTM F2003 / ISO 5834-3'ün Hızlandırılmış Yaşlandırması Testi

UHMWPE, malzemenin oksidasyonunu hızlandırmak ve böylece uzun vadeli kimyasal, fiziksel ve mekanik stabilitesinin değerlendirilmesine izin vermek için yüksek sıcaklıkta ve yüksek oksijen basıncında yaşlandırılır.

Bu uygulama tarafından açıklanan hızlandırılmış yaşlandırma yöntemi, bir araştırmacının farklı UHMWPE materyallerinin oksidatif stabilitesini karşılaştırmasına izin verse de, bu yöntemin, gerçek zamanlı raf yaşlandırma ve implantasyon sırasında bir implant için bozunma mekanizmalarını tam olarak simüle edemeyebileceği kabul edilmektedir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp