Yüksek Sıcaklık Jel Geçirgenlik Kromatografisi (HT-GPC)

Yüksek Sıcaklık Jel Geçirgenlik Kromatografisi (HT-GPC)

Yüksek Sıcaklık Jel Geçirgenlik Kromatografisi (HT-GPC), mobil fazda çözünmeleri için yüksek sıcaklıklar gerektiren polietilen ve polipropilen gibi polimerlerin moleküler ağırlık dağılımlarının analizine izin veren özel bir GPC formudur. Boyut dışlama kromatografisi (SEC) olarak da bilinen Jel Geçirgenlik Kromatografisi (GPC), karışımları boyuta göre ayıran bir sıvı kromatografi türüdür. 

Yüksek Sıcaklık Jel Geçirgenlik Kromatografisi (HT-GPC)

GPC, polimerlerin moleküler ağırlık dağılımlarını ölçmek için yaygın olarak kullanılır. Polietilen (PE) ve polipropilen (PP) gibi bazı polimerler oda sıcaklığında çözünmez. Oda sıcaklığında çözülebilir olmadıklarından, moleküler ağırlık dağılımlarının analizi sırasında bunları çözelti içinde tutmak için özel bir yüksek sıcaklık GPC sistemine ihtiyaç duyarlar.

HT-GPC Neden Gereklidir?

Çözünmesi ve çözelti içinde kalması için yüksek sıcaklık gerektiren polimerler için yüksek sıcaklıklı GPC gereklidir. Polipropilen (PP), yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE), düşük yoğunluklu polietilen (LDPE) ve doğrusal düşük yoğunluklu polietilen (LLDPE), çözünme ve GPC analizi için 130 ° C'nin üzerinde yüksek sıcaklıklar gerektiren, yaygın olarak kullanılan poliolefin örnekleridir. . 

HT-GPC, tüm numune yolu boyunca yüksek bir sıcaklığı koruyan, yani otomatik numune alıcının bile ısıtıldığı bir sıvı kromatografi cihazıdır. Bu, GPC analizi sırasında numunenin çökelmesini önler. Bu tür son derece uzmanlaşmış enstrümantasyon, güvenilir verileri uygun şekilde kullanmak ve oluşturmak için uzmanlık gerektirir. Kromatografi laboratuarımız, güçlü akademik geçmişe ek olarak onlarca yıllık birleşik deneyime sahip bilim adamlarından oluşmaktadır.

Çoğu HT-GPC için 1 gram malzeme yeterlidir. Teknik Satış Ekibimiz proje planlama aşamasında bunu teyit edecektir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp