Medikal Testler

Medikal Testler

Medikal ve tıbbi ortamlarda kullanılan her türlü cihazlar, güvenliği ve diğer kritik bakım ekipmanlarıyla uyumluluğu sağlamak için önemli güvenlik ve performans gereksinimlerine sahip olmalıdır.

Medikal Testler

Söz konusu insan sağlığı olduğundan dolayı, medikal ürün ve cihazların çok katı test ve denetimlere tabi tutulması gerekmektedir. Medikal olarak kullanılan ürün ve cihazların, hastalar için kabul edilemez riski azaltması gerekir. Bu yüzden, medikal ve tıbbi cihaz düzenlemeleri sürekli olarak değişerek üreticileri bir dizi uyumluluk sorunuyla karşı karşıya bırakmaktadır.

Sağlık sektörü önümüzdeki on yıla girmeye hazırlanırken tıbbi cihazların güvenliği ve kalitesi giderek daha önemli hale geliyor. İlk olarak, tüketiciler sağlık sektöründeki ürün ve hizmet tedarikçilerinden en yüksek güvenlik standartlarını talep etmektedir. İkinci olarak, tıbbi cihaz üreticilerine yönelik uluslararası kurallar ve düzenlemeler, cihazlar daha yenilikçi hale geldikçe giderek daha karmaşık ve katı hale geliyor, ancak aynı zamanda gizlilik sorunlarına, güvenlik tehditlerine ve sağlık risklerine daha yatkın hale geliyor.

Tıbbi Cihaz / Medikal Cihaz Testi nedir?

Tıbbi cihaz güvenlik testi, bir ürünün geçerli tıbbi ortamda parazite maruz kalmayacağını ve hastalar için kabul edilemez riskleri önleyeceğini onaylamak için gerçekleştirilen bir dizi özel testten oluşur.

Üretici ayrıca bir risk değerlendirmesi gerçekleştirir ve bu değerlendirmeyi bir risk yönetimi belgesi biçiminde test laboratuvarına sunar. Bu belge, bir üreticinin tüm potansiyel tehlikeleri dikkate aldığına ve ilgili riskleri mümkün olan en yüksek dereceye kadar azalttığına dair kanıt sağlar.

Çoğu elektronik tıbbi cihaz için genel tıbbi cihaz güvenlik testi gereksinimleri IEC 60601 standart ailesinde bulunabilir.

Hasta güvenliği bir numaralı öncelik olmaya devam etmektedir. Sağlık sektöründe yeni teknolojiler ortaya çıktıkça, kuruluşların yeni yetenekleri işe alması ve / veya bu dinamik, sürekli değişen endüstri için doğru becerilere sahip kuruluşlarla çalışması gerekecektir.

EUROLAB, elektrik güvenliği, elektromanyetik uyumluluk, birlikte çalışabilirlik, kablosuz, performans, kullanılabilirlik ve siber güvenlik testlerinde diğer hizmetlerin yanı sıra size bağlı tıbbi cihazlar için çok kapsamlı bir hizmet portföyü sunmaktadır.

Tıbbi standartların yorumlanmasından risk yönetimi, test ve sertifikasyona kadar EUROLAB, medikal testler konusunda her süreçte yanınızdadır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, medikal testler kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp