Bakteriyel Endotoksin ve Pirojen Testi

Bakteriyel Endotoksin ve Pirojen Testi

LAL (limulus amebosit lizat) Testi, ilaçlar ve biyolojik ürünlerdeki bakteriyel endotoksinlerin varlığını ve konsantrasyonunu tespit etmek için kullanılır ve farmasötik mikrobiyolojinin önemli bir parçasıdır. 

Bakteriyel Endotoksin ve Pirojen Testi

Bir pirojen türü olan endotoksinler, gram negatif bakterilerin hücre duvarlarında bulunan lipopolisakkaritlerdir. Sınıf olarak pirojenler, insanlara belirli konsantrasyonların üzerinde uygulandığında zararlı ve hatta ölümcül olabilen ateşe neden olan maddelerdir.

EUROLAB'taki endotoksin test laboratuvarı, 0.005EU / mL'ye kadar düşük konsantrasyonlarda çözeltilerde endotoksin seviyelerini tespit edebilen hassas bir kolorimetrik test olan Kinetik Kromojenik LAL Testini gerçekleştirir.

Farmasötik preparatlara ek olarak, su ayrıca bir pirojen kaynağı olabilir. Bu nedenle, su sistemlerini rutin olarak izlemek için endotoksin testi yapmak önemli olabilir.

Tavşan Pirojen Testi

Pirojenleri kalitatif olarak tespit etmek için in vivo testte Tavşan Pirojen Testi. Tavşanlar insanlara benzer bir pirojene toleransına sahiptir, bu nedenle tavşanlarda vücut sıcaklığındaki bir değişikliği gözlemleyerek pirojenlerin varlığını belirlemek mümkündür. Bu yöntem, bakteriyel olmayan endotoksin pirojenlerin yanı sıra bakteriyel endotoksinleri de tespit edebilir.

Mevcut Endotoksin ve Pirojen Test Hizmetleri

  • Kinetik Kromojenik LAL Yöntemi (bakteriyel endotoksinler için)
    • (Su için 10 mL numune boyutu gereklidir; gerekirse kaplar için PBL'yi arayın.)
  • USP / ISO (materyal aracılı) Tavşan Pirojen Testi - in vivo
Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp