Biyomekanik Test

Biyomekanik Test

Biyolojik malzeme özellikleri, tıbbi cihaz kalitesi ve sistem performansının test edilmesi tasarım ve geliştirme için önemlidir. Malzeme gücü, gerilme / zorlanma, mikro hareket ve arıza özellikleri gibi özellikleri belirlemek için kemikler, eklemler, kaslar, tendonlar ve bağlar için biyomateryal test hizmetleri sunuyoruz. Mekanik özellikler yük çerçevesi aparatımız ile ölçülür. 

Biyomekanik Test

İki sert gövde segmenti arasındaki mikro hareket, radyostereometrik analiz (RSA) olarak bilinen oldukça hassas bir radyografik teknik kullanılarak ölçülebilir. Tıbbi cihaz kalitesi ve performansı, klinik olarak ilgili yükleri ve döngüsel koşulları kadavra modellerine kopyalayarak fizyolojik bir ortamda test edilebilir.

Kadavra numuneleri tesisimize sipariş edilebilir ve muhafaza odamızda saklanabilir. Cerrahi aletler ve sterilizasyon ünitesi ile donatılmış biyolojik tehlikeli laboratuvarımızda test hazırlıkları ve prosedürler güvenle yapılmaktadır.

Çekme, burulma, sıkıştırma ve döngüsel yük testleri, yük çerçevesi test makinemiz aracılığıyla gerçekleştirilir. Testler, her bir testin ihtiyaçlarına uyacak şekilde özelleştirilebilir.

RSA testi, tamamen entegre RSA sistemimizin bulunduğu bir radyolojik muayene odasında yapılır. Diğer ekipman, her testin gerekliliklerine göre alınır ve kullanılır; örneğin; mikrometreler, LVDT'ler ve gerinim / kuvvet sensörleri.

Kadavra örneklerinde biyomateryal ve biyomekanik testler, gerçek fizyolojik koşullar aracılığıyla cihaz kalitesini, performansını ve hayatta kalmayı belirlemek için gereken değerli niceliksel verileri sağlayacaktır. Ayrıca, yeni cihazların pazar öncesi onayı için gerekli destekleyici kanıtı da sağlayabilir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp