CDC Duodenoskop Gözetim Örneklemesi

CDC Duodenoskop Gözetim Örneklemesi

EUROLAB, hastanelerin CDC ara duodenoskop gözetim protokolü ve CDC ara duodenoskop örnekleme yöntemine uymasına yardımcı olmak için nitelikli ve hazırlanmış  birkaç laboratuvardan biridir. Hastaneniz endoskopların rutin mikrobiyolojik örneklemesiyle ilgili maliyetler ve lojistiği tartışmakla ilgileniyorsa, laboratuvarımızla iletişime geçebilirsiniz.

CDC Duodenoskop Gözetim Örneklemesi

CRE, endoskopları kontamine etmesi beklenen dışkı florasından nadir, ölümcül ve kolayca izole edilebilmesi açısından nedensel organizma olarak dikkate değerdir. Ayrıca dezenfektanlara karşı dirençli değildir ve kesinlikle OPA gibi yüksek seviye dezenfektanlara karşı dayanıklı değildir. CRE'nin uygun şekilde işlenmiş endoskoplarda bulunması, endoskopik cerrahlardan ve işlenmiş endoskoplardan örnek alan mikrobiyologlardan gelen anekdot niteliğindeki kanıtlarla birleştiğinde, bu tür patojenik, saptanabilir bakterilerle değil, yeniden işlemden sonra sık sık kontamine olabileceğini düşündürmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri'nde safra kanallarını temizlemek, kanserleri ortadan kaldırmak, vb. İçin her yıl 500.000'den fazla ERCP yapıldığını belirtmek gerekir, bu nedenle prosedürün net faydası, mevcut enfeksiyon risklerine rağmen çok büyüktür.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp