Oksijen Uyumluluk Testi

Oksijen Uyumluluk Testi

Oksijen sistemlerinde yangın tehlikelerinin varlığını ve yangın olasılığını belirlemek için oksijen uyumluluk testleri gereklidir. Bu test süreçleri hem tasarım stüdyolarında hem de onay sürecinde uygulanır.

Oksijen Uyumluluk Testi

Oksijen ile uyumluluğun değerlendirilmesi sırasında en ağır çalışma koşulları belirlenir, sistem malzemelerinin yanıcılığı kullanım koşulları altında değerlendirilir, ateşleme sistemlerinin varlığı ve verimliliği belirlenir ve etkisi değerlendirilir. reaksiyon, yani yangının bir sonucu olarak olası can kaybı, sistemin etkinliği ve işlevselliği.

Oksijen sistemlerini tasarlarken, sürdürürken ve kullanırken yangın tehlikelerini anlamak ve önlemek için parçalar. Oksijenle zenginleştirilmiş ortamlarda bazı malzemeler tutuşmaya karşı daha hassastır. Bu durumda, bileşen bir oksijen sistemine teslim edilmeden önce oksijen uyumluluk testleri yapılmalıdır.

Oksijen uyumluluğu değerlendirme süreci ve oksijen uyumluluğu testi, bir oksijen sistemindeki yangın tehlikelerini belirlemeye ve çözmeye odaklanır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp