Tıbbı Cihaz Biyouyumluluk Testi

Tıbbı Cihaz Biyouyumluluk Testi

ISO 10993-1 tarafından yönetilen tıbbi cihazların biyouyumluluğu, tıbbi cihaz risk yönetimi sürecinin kritik bir parçasıdır. Yaygın olarak biyolojik güvenlik olarak adlandırılan bu risk değerlendirmesi, biyouyumluluk bileşeninin yanı sıra, tıbbi cihaz biyouyumluluğunu tek tek malzemelere ve kullanıma dayalı olarak doğru bir şekilde tahmin etmek için birlikte çalışan birçok başka mekanizmadan oluşur. 

Tıbbı Cihaz Biyouyumluluk Testi

Biyolojik değerlendirme planlarının kullanımı, kimyasal karakterizasyon testi, biyouyumluluk testi ve toksikolojik risk değerlendirmesi, biyolojik risklerin başarılı bir şekilde azaltılmasının gerekli bileşenleridir.

EUROLAB'ın tıbbi cihaz test ekibi, cihazınızı değerlendirmeye hazır çeşitli uzmanlardan oluşur. Bu ekipler arasında kimyagerler, malzeme uzmanları, toksikologlar ve biyouyumluluk testi uzmanları bulunmaktadır. 

Birlikte, güvenlik değerlendirme planınızın gereksiz testleri en aza indirmesini, tüm ilgili standartlara ve düzenlemelere uyumu sürdürmesini ve ürün güvenliğini kanıtlamanın nihai amacı için kanıtlar sağlamasını sağlayabiliriz.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp