Yük Çerçevesi Testi

Yük Çerçevesi Testi

Yük çerçevesi testi, ürün tasarımı, geliştirmesi ve üretiminin kritik bir parçasıdır. İyi tasarlanmış test protokolleri, seçilen bir malzemenin gücünü ve belirli bir tasarımın güvenilirliğini belirlemek için gereken bilgileri verir. 

Yük Çerçevesi Testi

Döngüsel bir yükün bir nesneye uygulanmasıyla, nesnenin gerçek kullanımda nasıl performans göstereceğini anlayabiliriz. Yük uygulaması, yorulma testi için saniyede birkaç kez sıklıkta milyonlarca kez tekrarlanabilir.

Tüm yük çerçevesi testlerimizi malzeme test endüstrisinde dünya lideri olan Instron tarafından üretilen Electropuls E10000 Lineer Burulma test çerçevesini kullanarak gerçekleştiriyoruz. Hem statik hem de dinamik testler için tasarlanmış, ± 10kN dinamik doğrusal yük kapasitesi ve ± 100Nm dinamik tork kapasitesi ile 100Hz'den daha yüksek performans gösterebilmektedir.

Yük çerçevesi testi, bir test numunesinin zaman içinde nasıl performans göstereceğini değerlendirmek için çeşitli yükleme koşullarına tabi tutulmasını içerir. Yükleme ve yorgunluğun gerçek dünyadaki etkileri, ortopedik implantların plastik ve metal bileşenlerinde hasar olarak ortaya çıkıyor. Bu tür testlerin sonuçları, üreticilerin performans özelliklerini karşılamak ve daha güvenli, daha güçlü, daha başarılı parçalar ve ürünler oluşturmak için gereken iyileştirmeleri yapmalarına izin veriyor.

Vücutta bulunan aşındırıcı ortamı taklit etmek için protein açısından zengin bir ortamda testler yapılabilir. EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp