Düşme Ağırlığı Testi

Düşme Ağırlığı Testi

Düşme ağırlığı yırtılma testleri (DWTT), dikişsiz veya kaynaklı kırılgan kırılma direnci tutukluğu gibi malzeme özelliklerini belirlemek için gaz boru hattı endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. EUROLAB, 3,600 ft-lbs enerjiye kadar DWTT sunar.

Düşme Ağırlığı Testi

Amerikan Petrol Enstitüsü (API) 5L test standardı, metal hat borusunun kırılma sünekliğini belirlemek için kullanılır. Numuneler malzeme kalınlığından hazırlanır ve gerekli standartlara göre test edilir. API-5L'ye benzer ASTM E 436, ferritik çeliklerin sünekden kırılganlığa bir kırılma modu geçişine maruz kaldığı sıcaklık aralığını oluşturmak için kullanılır.

Her iki standartta da, sünek ve kırılgan davranışa ilişkin bir belirleme, numunelerin görsel incelemesine dayanır. DWTT verileri, sünek ve kırılgan geçiş sıcaklığının daha eksiksiz bir şekilde anlaşılmasını sağlamak için genellikle Charpy darbe direnci verileriyle birleştirilir.

EUROLAB, tüm düşme ağırlığı yırtılma testi projelerini denetlemek için lisansüstü düzeyde malzeme mühendislerinden oluşan eksiksiz bir metalurji laboratuvarına sahiptir. Tam hizmet veren mekanik laboratuvarımız, hızlı test sonuçları sunar. A2LA ISO 17025 onaylı bir laboratuvar olarak, kalite odak noktamızdır.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.