Piroteknik Şok Testi

Piroteknik Şok Testi

Pyroshock yada piroteknik şok, herhangi bir uzun vadeli, yüksek frekanslı ve yüksek genlikli mekanik uyarımı ifade eder. Pyroshock maruziyeti devre kartlarına zarar verebilir, kirleticileri yerinden çıkarabilir, elektrikli bileşenleri kısa devre yapabilir veya başka olumsuz sonuçlara neden olabilir.

Piroteknik Şok Testi

Piroteknik şoklar genellikle bir Şok Tepki Spektrumu (SRS) açısından detaylandırılır ve ivme (g veya m / s2) ve doğal frekans (fn) olarak ifade edilir. EUROLAB, 100.000 g (980.000 m / s2) hızlanma ve 100 Hz ila 10.000 Hz frekansları oluşturan şekilli yükler veya primer kord kullanarak gerçek piroteknik şok üretebilir. Pyroshock simülasyonu için kullanılan elektrodinamik uyarıcılar 1000 lbs'ye kadar yükleri kabul edebilir. ve 4000 g'a kadar pik şok spektrumları üretir. Şok spektrumları oktav eşitleme ile kontrol edilebilir.

Bu şok ortamını yaşayabilecek bileşenlere örnek olarak, sahne ayrımı ve uydu fırlatma genellikle piroteknik olaylar (örn. Patlayıcı cıvatalar) içerdiği için uydularda ve fırlatma araçlarında kullanılan cihazlar yer alır. Pyroshock testi gerektiren ikinci bir bileşen grubu, olaya yakın bir yere monte edilen veya braketler, sensörler, kameralar ve diğer ekipman gibi yapıların cildine monte edilen bileşenler olabilir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, mekanik testler kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp