Sıvıdan Sıvıya Termal Şok Testi

Sıvıdan Sıvıya Termal Şok Testi

Bu protokol için kullanılan makine, mekanik bir kol ve numune sepeti ile yüksek sıcaklık rezervuarına ve düşük sıcaklık rezervuarına sahiptir. Kol, test edilen üniteyi termal şoka maruz bırakarak, sepeti sıcaktan soğuk bölümlere aktararak istenen aralıklarda hareket edecek şekilde programlanmıştır.

Sıvıdan Sıvıya Termal Şok Testi

Örnek sepetinin odalar arasındaki hareketi genellikle 10 saniye içinde yapılır. Bu süre, test protokolünün gerektirdiği şekilde de ayarlanabilir. Sepetin boyutu 6 ”x6” x6 ”dır ve garip şekilli eşyaları barındırmak için özel fikstürler mevcuttur.

Uygulamaya bağlı olarak farklı sıvılar kullanılabilir. Termal şok testi için geliştirilmiş su, silikon yağı veya inert sıvılardan, yüksek elektrik direnci ve düşük yüzey gerilimi olan herhangi bir şey kullanılabilir. Bu sistemle -65 ila + 150 ° C'yi aşan bir sıcaklık aralığı elde edilebilir.

Sıcaklık şok testi, bir ürünün fiziksel, kimyasal ve çalışma sorunlarının belirlenmesine yardımcı olabilir. Tarlada, örneğin, klimalı bir odadan iç mekanda yüksek sıcaklıktaki bir çöle nakliye sırasında ani sıcaklık değişiklikleri meydana gelebilir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, mekanik testler kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.