Soyulma Mukavemeti Testi

Soyulma Mukavemeti Testi

Soyulma Mukavemeti Testi, ayrılma açısının 180⁰ olduğu yapıştırılmış malzemeleri ayırmak için gereken bağ hattının birim genişliği başına ortalama yüktür. Soyulma testi yapışkan bağları karakterize etmenin bir yoludur.

Soyulma Mukavemeti Testi

Kauçuk, filmler, biyomalzemeler, diş malzemeleri, tıbbi ambalajlar ve sarf malzemeleri dahil olmak üzere bant, yapıştırıcılar ve esnek yüzeylerin yapışma mukavemetini değerlendirmek için yaygın olarak kullanılır.

Tipik testler, birbirine yapışmış iki bağlı esnek maddenin soyulmasını ya da sert bir alt tabakadan yapıştırılmış esnek bir bağlı soyulmayı içerir. Soyulma testleri genellikle 90 ° ve 180 ° en yaygın olan çeşitli açılardan sabit bir oranda yapılır.

Tepe soyma yükü, ortalama soyulma mukavemeti ve soyulma mukavemeti değişkenliğinin istatistiksel ölçümleri gibi parametreler tipik olarak soyma yükü altındaki davranışı karakterize etmek için kullanılır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, mekanik testleri kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.